Почеток

Категорија 1 од 5

Финалисти за Златно Тркало » Градски Автомобил

Ова се кандидатите кои се борат за титулата Златно Тркало – Најпосакуван Нов Градски Автомобил за 2020.

DR Automobiles DR3

DR Automobiles e италијанска автомобилска компанија основана во 2006. Компанијата произведува автомобили додавајќи дизајн и италијански стандарди на компонентите кои се снабдени од странски компании и за прв пат е и на нашиот пазар. Моделот DR3 е субкомпактен кросовер со 1.5-литарски мотор чија максималната моќ на моторот е 106 коњски сили.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Ford Focus Active

За оние кои имаат поактивен животен стил и сакаат автомобил кој од една страна ќе биде поробустен и ќе ги отсликува нивниот карактер, а од друга страна нема да биде SUV – тука е новиот Ford Focus Active.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Opel Corsa

Богато опремен и интересно ценовно позициониран, DFSK Glory 580 е едно од најинтересните изненадувања кои пристигнаа на нашиот пазар.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Peugeot 208

Новиот 208 е исклучително важен автомобил, затоа што французите направија преседан и одлучија дека нема да одолговлекуваат и уште на самиот старт ќе го понудат новиот супермини во три погонски изведби – новиот 208 можете да го добиете со бензинец, турбодизел или како електричен автомобил.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Škoda Scala

Со Scala, Škoda влегува во високо-компетитивен сегмент каде ќе треба да се соочи со докажани ривали кои имаат лојални купувачи. Дали Scala го има потребното за да го пронајде своето место на пазарот?

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Volkswagen Golf VIII

Осмата генерација на еден од најпопуларните автомобили во историјата продолжува да ги поставува стандардите – новиот дизајн, новите технологии и новиот пристап кон нештата ветуваат дека Golf ќе остане на тронот во својот сегмент.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Следна Категорија